Stadion Śląski logo

Jesteś na: Strona główna / Aktualności / Informacje
Poleć strone Wersja do druku Wersja PDF

Informacje

Ćwiczenia symulacyjne policji na stadionie
14.11.2017

Śląscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne na Stadionie Śląskim. Głównym ich celem było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. Symulacja obejmowała dwa scenariusze zagrożeń.

Ćwiczenia symulacyjne policjantów odbyły się 14 listopada. W działaniach uczestniczyli policjanci z Zespołów Konnych z Chorzowa i Częstochowy, Kompania Prewencji, Kompania Wzmocnienia oraz Zespół Medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także Kompania Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji.

Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców. Ćwiczenia mają za zadanie poprawę koordynacji działań pododdziałów, przećwiczenie różnych wariantów operacyjnych i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach.

Ćwiczenia symulacyjne przeprowadzone zostały przy użyciu armatki wodnej, bezpośrednio przed stadionem, w wewnętrznych trasach przemieszczania się kibiców, między sektorami oraz bezpośrednio w sektorach.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ORAZ VIDEO DOSTĘPNYCH NA STRONIE ŚLĄSKIEJ POLICJI