Stadion Śląski logo

Jesteś na: Strona główna / Dostępność i standardy
Poleć strone Wersja do druku Wersja PDF

Dostępność i standardy

Staraliśmy się stworzyć serwis, który będzie użyteczny dla wszystkich odwiedzających, również dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli chciałbyś przekazać nam swoją opinię lub zaproponować konkretne rozwiązanie prosimy o kontakt.

Zgodność ze standardami

Zależy nam na tym, aby serwis był bogaty wizualnie i aby mogli z niego korzystać wszyscy odwiedzający.

Serwis jest zgodny ze standardami Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 1.0 na poziomie AA. Wszystkie strony wykonane są w ustrukturyzowanym i semantycznym formacie XHTML. Do wizualizacji wykorzystano arkusz stylów CSS, a w celu lepszej interakcji z użytkownikiem - język JavaScript.

Wielkość czcionki

Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. W szablonie strony dostępna jest funkcja powiększania czcionki, dzięki czemu rozmiaru czcionki nie trzeba zmieniać w ustawieniach przeglądarki.

Wersja do druku

Wszystkie strony posiadają specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie informacji znajdujących się na stronie. Wersja do druku jest przygotowana w oparciu o tzw. czcionkę szeryfową, która ułatwia czytanie materiałów drukowanych. Dodatkowo w wersji do druku można wyłączyć zbędne elementy graficzne. Pozwala to na oszczędność kosztów druku.

Wersja PDF

Wszystkie aktualności, artykuły i treści podstron są dodatkowo dostępne do pobrania w formacie PDF (ang. Portable Document Format). Aby przeglądać pliki w formacie PDF należy pobrać program Acrobat Reader lub inną przeglądarkę plików PDF.

Obsługa przeglądarek

Strona została przetestowana na następujących przeglądarkach:

  • Microsoft Internet Explorer 7
  • Microsoft Internet Explorer 8
  • Mozilla Firefox 2
  • Mozilla Firefox 3
  • Apple Safari 3

Mimo że strona internetowa nie była testowana na innych przeglądarkach, to jej zgodność ze standardami w zakresie dostępności sprawia, że będzie współpracować z wszystkimi przeglądarkami spełniającymi te standardy.