Stadion Śląski logo

Jesteś na: Strona główna / Plan imprez / Najbliższe imprezy
Poleć strone Wersja do druku Wersja PDF

Najbliższe imprezy

ŚLĄSKI PIKNIK KARDIOLOGICZNY I OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA
03.06.2017

„Profilaktyka, zdrowie, bezpieczeństwo” – pod takim hasłem w sobotę, 3 czerwca na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbędzie Śląski Piknik Kardiologiczny. Impreza, którą poprowadzi kabaret Rak, rozpocznie się o godz.11.00 i potrwa do 18.00! Wstęp wolny!

 


To już druga edycja imprezy organizowanej przez Fundację na Rzecz Wspierania Oddziału Elektrokardiologii Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii w Katowicach-Ochojcu ELEKTROKARDIOLOGIA-OCHOJEC. W tym roku współorganizatorem pikniku jest Stadion Śląski Sp. z o.o. oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca.

Cel, jaki przyświeca organizatorom to zachęcenie mieszkańców województwa śląskiego do przeprowadzania badań i innych działań mających na celu zapobieganie chorobom serca i ochronę zdrowia. Podczas imprezy dostępne będą bezpłatne badania i konsultacje medyczne, które przeprowadzane będą przez kardiologów i chirurgów naczyniowych oraz porady dietetyczne i rehabilitacyjne. W tym roku nowością będą konsultacje i badania z zakresu diagnostyki nowotworów skóry.

Jednym z elementów ochrony zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu, dlatego w programie pikniku nie zabraknie 7. już edycji Olimpiady Przedszkolaka, w której będą mogli wystąpić, w specjalnie przygotowanych konkurencjach, najmłodsi wraz z rodzicami i dziadkami. Na każdego uczestnika olimpiady czekać będzie pamiątkowy medal i upominki!
Oprócz kabaretu Rak, na scenie zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne i taneczne. Atrakcją pikniku będą pokazy tresury psów i sztuk walki.

Śląski Piknik Kardiologiczny to także okazja do poruszenia problematyki bezpieczeństwa na drodze. Dlatego w harmonogramie przewidziane są wykłady i zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, konieczności noszenia odblasków, a także o wpływie wieku na reakcje podczas prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!
Choroby serca to plaga XXI wieku. Każdy z nas ma w bliskim otoczeniu kogoś, kto cierpi z ich powodu. Wielu sytuacjom można byłoby zapobiec poprzez stosowanie zasad zdrowego żywienia, prowadzenie aktywnego trybu życia i regularne badania.
Zadbaj o zdrowie swoje i najbliższych! Zarezerwuj sobie czas w sobotę, 3 czerwca od godziny 11.00 do 18.00 i przyjdź na obiekty treningowe Stadionu Śląskiego. Wstęp wolny!


PATRONAT HONOROWY:

PREZYDENT MIASTA CHORZÓW
PREZYDENT MIASTA KATOWICE

PATRONAT MEDIALNY:

ORGANIZATORZY: